costa rica hotel
| |

TOP 10 Meest avontuurlijke en unieke overnachtingen buiten Europa

Na de top 10 meest avontuurlijke unieke overnachtingen binnen Europa had ik jullie de top 10 van gekste raarste meest avontuurlijke slaapplekken buiten Europa beloofd. Die liet op zich wachten, weet ik, schuldig… Voor je het weet zit je kop weer vol werkuren, CITO toetsen, belastingen, medische onderzoeken, weet ik het wat voor vervelende dagelijkse dingen waardoor je bijna vergeet dat er nog een hele wereld op je staat te wachten. Wake up call! Hieronder is onze keuze van de mooiste, meest bijzondere, soms bizarre en unieke accommodaties buiten Europa. We gaan met grote stappen richting de zomervakantie, misschien dat wij of jullie een van deze spannende plekken kunnen testen. Laten jullie weten hoe jullie ervaring was als jullie een van deze accommodaties ‘live’ gaan beleven?

Kumbuk River Resort, Sri Lanka

apart overnachten
een 2-verdiepingen olifant

Over deze overnachting zullen de kinderen vast niet uitgepraat raken! “We hebben in een oooo-li-fant geslaaaaapen”. Wat is Kumbuk River Resort? Een ecoverblijf midden in de jungle in Sri Lanka, aan de oever van een rivier (waar je kunt zwemmen, vissen en raften) en op een steenworp afstand van het beroemde Yala nationaal park. Het resort heeft drie verschillende ‘verblijven’ waaronder een villa met twee slaapkamers in de vorm van een olifant!

Dat het gebouw de vorm van een olifant heeft is natuurlijk wel geinig voor kleintjes maar het park en de landschap en natuur aldaar maakt het verblijf pas echt bijzonder. Behalve de olifantenvilla is er een luxe boomhut (gebouwd op 2 bomen!) en een eenvoudig chalet. Trefwoorden hier zijn natuur, natuur en natuur!

The Manta Resort, Pemba Island, Tanzania

avontuurlijk overnachten
Een boven- en een onderwater gedeelte (c) Manta Resort

Ok, dit is zeg maar je typische droom-resort met het zand, de zee, de palmbomen, het zwembad, etc etc maar dan met als bijzondere extra dat er naast de villa’s en kamers ook één onderwater suite (voor 2 personen) is. Weten jullie nog dat ik een hele tijd terug had verteld over The Utter Inn die onderwater kamer in een Zweeds meer waar je kon overnachten? Nou dit is dus dezelfde…hetzelfde principe en dezelfde maker (Mikael Genberg), maar met een wat meer exotisch onderwaterwereld om naar te kijken vanuit je bed.

Het Manta resort ligt bij Pemba eiland, dat deel uitmaakt van de Zanzibar-archipel. Het moet er ongelofelijk mooi zijn!

Free Spirit Spheres, Qualicum Beach, Canada

bijzonder overnachten
En daar hang je dan (c) Free Spirit Spheres

Er zijn hier, om veiligheidsredenen, helaas geen kinderen onder de 16 jaar toegestaan maar ik neem deze bijzondere boombollen toch op in de lijst want kleine kindjes worden groot dus……:) In het bos in Canada zijn deze houten hutten voor twee personen in de vorm van bollen te vinden: Ze hangen aan de bomen (tussen de 3,1 en 4,3 meter hoogte) en bewegen mee met de wind. Heel apart! Toilet en douches zitten niet in de bol maar verderop in het bos. Het is het hele jaar door open. Ik ben wel benieuwd hoe dat voelt met slecht weer….?

Treebones resort, Big Sur, VS

speciaal en bijzonder
Je nest in! (c) Treebones Resort

Dit is een ecologische kamp met 16 gezellige Yurten (toegestaan voor kinderen vanaf 6 jaar), een zwembad met geweldig uitzicht op zee en een restaurant. Allemaal leuk en wel maar de echt bijzondere slaapplaats op deze camping is het enorme nest. Ja, een gigantisch nagebootst vogelnest waar je in kunt slapen (het nest is alleen geschikt voor volwassenen v.a 18 jr)! Beleef voor één nacht hoe vogels leven in dit gigantisch houten nest.

Het kamp is behoorlijk geïsoleerd en rust is er koning, dus reken niet op bereik voor je mobiele telefoon of een televisie in je houten nest.

Jules undersea lodge, Key Largo, VS

onderwater slapen
Geen overbodige luxe (c) Jules’ undersea lodge

Deze onderzee ruimte is in de jaren ’70 gebouwd en was in gebruik als onderzee-laboratorium. In 1986 werd het omgebouwd tot klein hotel. Het was het eerste onderzee hotel ter wereld. Tegenwoordig zijn er wel al iets meer mogelijkheden om onderwater te verblijven en wordt er zelfs aan een heel een luxueus onderzee resort in Dubai gebouwd, ‘Hydropolis’ maar Jules’ lodge is dus de pionier. Jules’ undersea lodge ligt 6,5 meter onder de zeespiegel dus men heeft echt een duikbrevet nodig om er in te mogen verblijven. Er zijn ook allerlei voorwaardes over wanneer je er wel of niet mag verblijven, dat kun je allemaal op de site van Jules’ lezen (titel hierboven is de link). Degene die geen duikbrevet hebben krijgen een versneld duikcursus.

De grote ramen zorgen voor een perfect uitzicht op het onderwaterleven. Er komt een chef in zijn duikpak zowel het ontbijt als het diner naar de kamer langsbrengen of je kunt pizza laten bezorgen (!!) dus uithongeren zul je niet! Hier zul je geen luxe treffen maar dat heb je in zo’n omgeving ook niet nodig (maar je hebt er wel WiFi;)). Je moet minimaal 10 jaar oud zijn om deze bijzondere ervaring te mogen beleven.

Aurora Express Bed & Breakfast, Fairbanks, Alaska

alaska overnachten
Mijn favoriet op deze lijst (c) Aurora Express B&B

Alaska lijkt me al bizar genoeg als vakantiebestemming maar als je helemaal ‘in style’ wilt kun je in deze B&B verblijven. Je vindt er zeven ouderwetse treinwagons. Vier ervan zijn alleen voor volwassenen bedoeld maar in de andere kun je als familie prima logeren. De wagons zijn allemaal opgeknapt en je kunt er in alle comfort verblijven maar ze zijn wel zoveel mogelijk in de oorspronkelijke stijl gehouden dus je waant je echt in een andere tijd.

Vanuit je treintje heb je uitzicht over een indrukwekkend bergketen, de Tenana rivier en je bent vlakbij het stadje Fairbanks. Het is wel wat afgelegen dus handig om een auto te hebben daar.

Kokopelli’s Cave Bed & Breakfast, Farmington, VS

uniek overnachten
Niet voor claustro’s (c) Kokopelli’s

Mij zul je er niet vinden, veels te claustro, maar voor de grottenliefhebbers is dit wel echt een mooie! Deze Bed and Breakfast is gelegen in een grot in een schitterende omgeving in New Mexico. Hier kom je voor je rust en om dichtbij de natuur te staan. De grot is geen natuurlijke grot maar is in 1980 opgeblazen als onderzoekskantoor voor een geologisch adviseur en zijn zoon.

Om de grot te bereiken die op 21 meter onder de grond gelegen is moet je een zanderig weg volgen en dan via een kleine trap afdalen. De grot, met één slaapkamer, is luxe ingericht inclusief vaatwasser en jacuzzi. De grot is wel drie maanden per jaar gesloten in verband met het weer (dec/jan/feb).

Green Magic Treehouses, Kerela, India

boomhut India

Dit lijkt me helemaal te gek om eens met de kids te doen! De Green magic resort is de echte eco-ervaring: twee boomhutten temidden van het tropisch oerwoud en ver van alles. Natuur, niets anders dan natuur. De twee, op ecologisch verantwoorde wijze gemaakte, boomhutten met in totaal vier slaapkamers zijn gebouwd op ongeveer 28 meter hoogte.

De kamers zijn comfortabel ingericht met privé badkamers. Er zijn houten bruggen gebouwd tussen de bomen om de omgeving te kunnen verkennen vanuit bijzondere hoogtes. Echt supergaaf. Voor mij wel zeker bucket list materiaal!

The Queen Mary

op een schip slapen

De Queen Mary is een legendarisch cruise schip uit de jaren ’30. Soort van hetzelfde niveau als de Titanic behalve dat deze niet gezonken is 🙂 Er hebben heel wat beroemdheden op de Queen Mary geslapen, het was er echt ouderwetse glitter en glamour zoals wij uit de films kennen. Sinds 1967 heeft ze niet meer gevaren en tegenwoordig doet ze dienst als hotel in Long Beach California.

Dus heb je iets met vervlogen tijden, dan is een verblijf in The Queen Mary wat voor jou! Of als je altijd al op een cruise schip hebt willen slapen terwijl je zeeziek bent 🙂

Bait Ali, Wadi Rum woestijn, Jordanië

slapen in de woestijn

De beste manier om de woestijn te ervaren is om er te overnachten en waar zou dat beter kunnen dan in een bedoeïnenkamp? Het kamp bestaat uit meerdere tenten en bungalows. De bungalows zijn eigenlijk traditioneel gebouwde hutjes. Het is er comfortabel met douches, wc’s en in sommige hutten zelfs…airco (!) maar het is gebaseerd op een bedoeïnenkamp en blijft dus ondanks de wat luxere dingen zoals een zwembad wel een eenvoudig geheel.

Ook worden er verschillende activiteiten georganiseerd zoals paardrijden in de woestijn, luchtballonvaarten, kamelen ritjes, etc…

Winvian, Connecticut, VS

Er staat een helikopter in je kamer (c) Winvian

Dit is een ontzettend luxe resort met allerlei veschillende ‘cottages’, een spa en een erg goed restaurant. Nou ja, je snapt. Maar waarom Winvian op de lijst staat is omdat je er ook in een supertof helikopter uit 1968 kunt slapen! Eigenlijk slaap je niet echt in de heli maar staat de heli in je bungalowhuisje en heb je er een zithoek in en het bed staat naast de heli. Je hebt dus een helikopter in je slaapkamer.

Vind je een helikopter te klein en ga je liever voor een Boeing 727? Dat kan ook. In Costa Rica slaap je in een Boeing bij Hotel Costa Verde!!

Laat ons in de comments weten als je nog meer toffe en unieke hotels of b&b’s kent buiten Europa!

***************

***************

overnachten buiten Europa

Vergelijkbare berichten

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.